PALĪDZI VISMAZĀKAJIEM IEJUSTIES PASAULĒ

PALĪDZI VISMAZĀKAJIEM IEJUSTIES PASAULĒ

Pojekta mērķis: Specializētu krēslu iegāde Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai.

Specializētie krēsli ir nozīmīga jaundzimušo intensīvās terapijas sastāvdaļa, jo tie ļauj īstenot t.s. “Ķengura metodi”. Tā ir starptautiski atzīta metode priekšlaikus dzimušu bērniņu aprūpē, veidojot “āda-āda” kontaktu starp mazuli un viņa vecāku. Kailu bērniņu uzliek uz mammas vai tēta atsegtām krūtīm, veidojot “āda-āda” kontaktu, muguru pārklājot ar sedziņu. Bērniņu šādā pozīcijā tur no 20 minūtēm līdz pat 4 stundām katru dienu, tādēļ ir svarīgi, lai krēsli būtu ērti, droši un viegli kopjami. Ir pierādīts, ka mazulim guļot uz vecāka krūtīm nomierinās sirdsdarbība un uzlabojas elpošana. “Ķengura metode” veicina mazulīša adaptēšanos vidē un kļūšanu patstāvīgam, turklāt dod iespēju veidot emocionālo kontaktu vecākiem un mazulim, kurš vēl ir par mazu, lai dotos līdzi uz mājām.

Aicinām Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, ziedojot specializēto krēslu iegādei: https://www.ziedot.lv/palidzi-vismazakajiem-iejusties-pasaule-3989

AICINĀM ATBALSTĪT "ZĪDĪŠANAS KONSULTĀCIJAS - MIERPILNĀM MALTĪTĒM"

"ZĪDĪŠANAS KONSULTĀCIJAS - MIERPILNĀM MALTĪTĒM"

Photo by Echo Grid on Unsplash

Savas mātes piens ir vispiemērotākā un nepieciešamākā uzturviela bērnam pirmajos dzīves mēnešos. Tā sastāvs joprojām nav pilnībā izpētīts un ir neatkārtojams. Turklāt zīdīšana ir veselīga ne tikai mazulim, bet arī jaunajai māmiņai. Tā rosina fizioloģiskas ķēdes reakcijas organismā, kas atvieglo pēcdzemdību periodu, kā arī veicina garīgas saiknes veidošanos starp māmiņu un mazuli. Taču zīdīšana ne vienmēr noris tik vienkārši un dabiski kā gribētos. Tā jaunajai māmiņai var sagādāt sāpes un raizes. Šādās reizēs var noderēt profesionāļa atbalsts.

No 2021. gada marta Rīgas Dzemdību namā ir pieejama ar ziedotāju atbalstu izveidota “Zīdīšanas istaba”, kur jaunās māmiņas mierīgā un netraucētā vidē var saņemt fonda apmaksātu zīdīšanas konsultāciju. Tās laikā māmiņa var uzdot sev interesējošus jautājumus par zīdīšanu un pirmajiem mēnešiem kopā ar mazuli, kā arī saņemt sertificēta speciālista nedalītu uzmanību, atbalstu un praktiskus ieteikumus, kā padarīt zīdīšanu ērtāku un efektīvāku. Bieži šāds atbalsts ir viss, kas māmiņai nepieciešams, lai zīdīšana no smaga darba kļūtu par ikdienas mirkli atpūtai.

Aicinām Jūs atbalstīt jaunās māmiņas un mazuļu pilnvērtīgu uzturu, ziedojot šim projektam!                                                           Vienas konsultācijas izmaksas: 36 EUR.

AUTOKRĒSLIŅU NOMAS PARKS DVĪNĪŠU VECĀKIEM

AUTOKRĒSLIŅU NOMAS PARKS DVĪNĪŠU VECĀKIEM

Rīgas Dzemdību namā ik nedēļu piedzimst 2 vai 3 dvīnīšu pāri. Līdz ar dubultu prieku jaunajai ģimenei dvīņu piedzimšana ir arī liels budžeta izaicinājums.

Tādēļ Dzemdību nama fonds ir izveidojis Autokrēsliņu nomas parku, kas ir atbalsts vairāku vienlaicīgi dzimušu bērnu ģimenēm. Dvīnīšu vai pat trīnīšu vecākiem bezmaksas nomā tiek izsniegti pirmie autokrēsliņi. Kad tie vairs nav nepieciešami, vecāki tos atgriež nomas parkam, lai krēsliņi varētu sargāt savus nākamos pavēlniekus.

Parku var papildināt ikviens, kura bērniņš no sava pirmā autokrēsliņa ir izaudzis!

ĢIMENES ATPŪTAS ISTABAS IZVEIDE DZEMDĪBU NAMĀ

ĢIMENES ATPŪTAS ISTABAS IZVEIDE DZEMDĪBU NAMĀ

Dzemdību nama fonds strādā pie Ģimenes atpūtas istabas izveides Rīgas Dzemdību namā, kur vecāki kopā ar lielākiem un mazākiem bērniem varētu atpūsties un rotaļāties.

“Parasti pie pavisam mazajiem brāļiem vai māsām ciemos Dzemdību namā ierodas arī vecākie bērni. Pirmā satikšanās, protams, ir ļoti svarīga un interesanta, bet, ja ir vēlme Dzemdību namā uzturēties ilgāk, būtu jauki, ja mazajiem ciemiņiem būtu, kur parotaļāties, lai Dzemdībunama apmeklējums visai ģimenei būtu liels, spilgtiem un pozitīviem iespaidiem bagāts notikums,” stāsta divu bērnu māmiņa Inese Vaikule.

Jau pavisam drīz darbi pie Ģimenes atpūtas istabas būs paveikti un ar nepacietību gaidīsim, kad to varēs iedzīvināt jaunie brāļi un māsas un atvilkt elpu vecāki.

Par iespēju projektu īstenot īpašs paldies uzņēmumiem Amber Beverage Group, EVA – SAT, iVF Riga, RCG Lighthouse, Rīgas Būvserviss, TZMO Latvija.

IERĪCE JAUNDZIMUŠO INTENSĪVĀS TERAPIJAS NODAĻAI

IERĪCE JAUNDZIMUŠO INTENSĪVĀS TERAPIJAS NODAĻAI

2020. gada vasarā Dzemdību nama fonds ar fonda patronesi Valsts prezidenta kundzi A. Leviti Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai pasniedza jaunu, medicīnas augstākajām prasībām atbilstošu ierīci. Ar šīs ierīces palīdzību ir iespējams jaundzimušajiem izmērīt oglekļa dioksīda un skābekļa daudzumu asinīs, neveicot dūrienu.

“Aiz sausajiem tehniskajiem jēdzieniem slēpjas kaut kas brīnišķīgs – mazāk sāpju mazajiem pacientiem, mazāk stresa visam medicīniskajam personālam, mazāk asaru un bēdu mazo pacientu piederīgajiem,” par iekārtu saka Andra Levite.

Par iespēju dāvināt šo iekārtu Rīgas Dzemdību namam mums jāpateicas 2020. gada sākumā rīkoto Labdarības vakariņu viesiem, kā arī ikvienam, kas pielika roku pasākuma tapšanā un noskaņas radīšanā – māksliniekiem Zanei un Vilim Daudziņiem, Mārai Upmanei-Holšteinai, Goran Gora, grupai My Radiant You, Mūzikas namam Daile, šefpavāram Raimondam Zommeram, lieliskam izsoļu vadītājam Armandam Jurjevam, Dzemdību nama fonda dibinātājiem un visiem, visiem, kas aktīvi piedalījās.

DZEMDĪBU NAMA FONDA PROJEKTU PREZENTĀCIJA (2020. GADA JANVĀRIS)