PALĪDZI VISMAZĀKAJIEM IEJUSTIES PASAULĒ

PALĪDZI VISMAZĀKAJIEM IEJUSTIES PASAULĒ

Projekta mērķis: Specializētu krēslu iegāde Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai.

2022. gada septembrī Dzemdību nama fonds dāvinājis Rīgas Dzemdību namam 4 specializētus krēslus, kas atvieglos vecāku iesaisti un “Ķengura metodes” īstenošanu priekšlaicīgi dzimušu mazuļu aprūpē.

Specializētie krēsli ir nozīmīga jaundzimušo intensīvās terapijas sastāvdaļa, jo tie ļauj īstenot t.s. “Ķengura metodi”. Tā ir starptautiski atzīta metode priekšlaikus dzimušu bērniņu aprūpē, veidojot “āda-āda” kontaktu starp mazuli un viņa vecāku. Kailu bērniņu uzliek uz mammas vai tēta atsegtām krūtīm, veidojot “āda-āda” kontaktu, muguru pārklājot ar sedziņu. Bērniņu šādā pozīcijā tur no 20 minūtēm līdz pat 4 stundām katru dienu, tādēļ ir svarīgi, lai krēsli būtu ērti, droši un viegli kopjami. Ir pierādīts, ka mazulim guļot uz vecāka krūtīm nomierinās sirdsdarbība un uzlabojas elpošana. “Ķengura metode” veicina mazulīša adaptēšanos vidē un kļūšanu patstāvīgam, turklāt dod iespēju veidot emocionālo kontaktu vecākiem un mazulim, kurš vēl ir par mazu, lai dotos līdzi uz mājām.

Šo projektu izdevies īstenot pateicoties sabiedrības ziedojumiem projektam “Palīdzi vismazākajiem iejusties pasaule” platformā Ziedot.lv , kā arī Tehniskās jaunrades nama “Annas2” rīkotajam Ziemassvētku labdarības tirdziņam, kura laikā iespējams iegādāties īpaši sagatavotas Ziemassvētku dāvanas pret ziedojumu.
 
Pateicamies ikvienam par atbalstu un vēlam pašiem mazākajiem ātru iejušanos šai pasaulē!
Scroll to Top
Scroll to Top