ATBALSTA PROGRAMMA VECMĀTĒM “VĀRDA SPĒKS”

 

Dzemdību nama fonds jau 2022. gadā sācis īstenot atbalsta programmu Rīgas Dzemdību nama vecmātēm 3 dienu gara semināra t.sk. meistarklašu formātā.

Atbalstu vecmātēm profesionālas un cieņpilnas saskarsmes un komunikācijas veidošanā dzemdību procesā vēlamies sniegt, lai kaut nedaudz atvieglotu vecmāšu ikdienu un arī tādēļ, ka lielākajai daļa vecmāšu (vecmāšu vidējais vecums Rīgas Dzemdību namā ir virs 50 gadiem) nav studiju laikā padziļināti pasniegtas prasmes un metodes saskarsmei ar pacientiem, komunikācijas iemaņas un citas mūsdienās aktualizētākas tēmas, bet darbā šīs zināšanas ļoti noderēs un, cerams, palīdzēs. Programma vecmātēm sniegs iespēju gan labāk izprast sevi, savas sajūtas, emocijas un mācīties tās vadīt, gan, papildinot jau līdzšinējās zināšanas par mazuļu attīstību un mātes lomu tajā, palīdzēt ieraudzīt vecmātes darba nozīmību uz jaunā cilvēka un ģimenes nākotni.

Atbalsta programma paredzēta 3 (1+2) dienu garumā. Semināra lektori ir izcili savas jomas speciālisti ar vērienīgu pieredzi:

  • Profesors, Jānis Zaļkalns – ārsts gerontologs, Rīgas Stradiņa universitātes docētājs studiju kursos “Saskarsmes psiholoģija un komunikācijas prasmes” un ”Ģimenes medicīnas pamati un īpašu pacientu grupu aprūpe pediatrija, gerontoloģija, grūtnieces”
  • Dr. Gunta Andžāne – ārste psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas prezidente, Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijas priekšsēdētāja vietniece un Latvijas Universitātes pasniedzēja
  • Anna Šteina – sertificēta drāmas terapeite, sertificēta supervizore, diplomēta aktrise un teātra un runas pedagoģe.

Trīs dienu apmācības 20 vecmātēm izmaksā 10,000 EUR, programmas ietvaros fonds vēlas sasniegt vismaz 200 vecmātes visā Latvijā, kas izmaksātu 100,000 EUR.

Scroll to Top
Scroll to Top