Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā atbalstām pašu mazāko mazulīšu vecākus

17. novembris k gadus tiek atzīmēts, kā pasaules priekšlaikus dzimušo bērnu diena ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību izaicinājumiem, ar ko saskaras priekšlaicīgi dzimušu mazulīšu ģimenes un godinātu viņu spēku un izturību šajā sarežģītajā situācijā. Pasaulē katru gadu priekšlaicīgi dzimst aptuveni 15 miljoni mazuļu, Latvijā tie ir aptuveni 6% jaundzimušo. Priekšlaicīgi dzimušam mazulītim ir nepieciešamas īpašas rūpes gan no medicīnas personāla, gan vecāku puses. Atbalsts šajā situācijā ir nepieciešams arī jaunajiem vecākiem, jo tas ir izaicinājumu un satraukuma  pilns laiks.

Dzemdību nama fonds kopā ar biedrību SILTI, Elīnu Sondari, uzņēmumu TZMO un bērnu higiēnas preču zīmolu Happy vēlas atbalstīt šos mazulīšus un viņu vecākus. Tādēļ šī gada priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā kopīgi ir sarūpētas īpašas dāvanas Rīgas Dzemdību namā priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem un viņu vecākiem. Dāvanas ir kā ziņa, ka bez mediķu profesionālā darba bērniņu aprūpē, Dzemdību nama fonds un tā sadarbības partneri ir atbalsts un stiprinājums vecākiem.

17.novembrī plkst. 11.00 Dzemdību nama Baltajā zālē Biedrības Dzemdību nama Fonds Padomes loceklis Ainārs Ozols nodos Rīgas Dzemdību namam priekšlaicīgi dzimušo bērniņu vecākiem sarūpētās 20 dāvanu kastes, kā arī sedziņas un muguras balsta spilvenus, kuri ir darināti speciāli 4 Ķengurkrēsliem, kurus Fonds š.g. septembrī iegādājās un nodeva Rīgas Dzemdību namam. Tie ir specializēti krēsli, kas ir nozīmīga jaundzimušo intensīvās terapijas sastāvdaļa, jo tie ļauj īstenot t.s. “Ķengura metodi” – starptautiski atzītu metodi priekšlaikus dzimušu bērniņu aprūpē, veidojot “āda-āda” kontaktu starp mazuli un viņa vecāku. Zinātniski pieradīts, ka tieši ciešā̄ saikne ar vecākiem, āda-āda kontakts un samīļošana ir spēka avots mazuļa veselībai.

Dāvanās ir sarūpētas īpašas lietas, kas nepieciešamas tieši priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem – īpaši mazas autiņbiksītes, speciāli mazuļiem šūtas drēbītes tādā izmērā, kādu veikalā nevar nopirkt, kā arī sedziņas un citas noderīgas lietas. Tāpat, dāvanu kastēs ir ievietota informācija par uzņēmumu TZMO un biedrību SILTI, kura bez atlīdzības šuj īpaši maziem bērniņiem piemērotu apģērbu. Vecākiem ir tikai jāsazinās ar Elīnu Sondari https://www.facebook.com/groups/426617878659051 un biedrības dalībnieces sašūs un nosūtīs māmiņai speciāli darinātu īpaša izmēra bērnu apģērbu.

Scroll to Top
Scroll to Top